Kilo Verenlerde Bu Hafta 2

Kilo Verenlerde Bu Hafta 2
Kilo Verenlerde Bu Hafta 2

Bisikletle 42 kilo veren bir başka arkadaşla, Hazar’la Yalova’da tanışmıştık. Bisikletle kilo vermenin yanı sıra aktif bir yarışçı ve yarışta kürsü gören hırslı bir genç Hazar’la yaptığımız kısa röportajı da aşağıda bulabilirsiniz:

Bisiklete tavsiye üzerine başladım arkadaşımda gördüm ben de sürüşe başladım ve bir süre sonra antrenörle tanıştım.  Daha önceden 110 kiloydum ancak hırs ve düzenli beslenmeyle 68 kiloya kadar düştüm. Yeri geldi antrenman takvimindeki antrenmanların iki katı bir sürüş yaptım. Kilo vermemde en çok antrenörümün etkisi oldu. Bana şakayla karışık laf söyledi, ben de istemsizce ciddiye aldım ve devamı geldi.

Bisikletin Kattıkları

Bisiklet sayesinde altın gibi kalbi olan güzel insanlarlatanıştım. Bunlardan ikisi sizsiniz. Muhteşem manzaralarla karşıladım, yeni yerler gördüm.

Kilo verince çevremdekilerin yaklaşımı değişti. İnsanlarbeni tanıyamadı. Bir de kıyafetlerim büyük geldiği için gardırobu yenilemekzorunda kaldım.

Tavsiyelerin ne olur?

Kilo vermek için bisiklete başlamadım. Sevdiğim için sürüyorum. Bisiklet benim için bir hobi değil, hayatımın bir parçası. Kilo vermek isteyenler de bu şekilde düşünürse devamı iplik söküğü gibi gelecektir. Karbonhidrat ve Fast Food’tan uzak durmak önemli. Her gün sürüş yapmak da doğru değil, vücudu en az hafta da bir gün dinlendirmek de gerekli.

Kaza geçirdin mi?

Yaşadığım kazalar oldu. Uçtum, takla attım ama en ciddi kazambu sene Makedonya ya gelmeden oldu. Yokuşta tempolu çıkarken arıza yapmış tıraçarptım. Ancak yaşam felsefem olan bisikletten asla soğumadım.

Hedefin?

Kilo vermeyi istiyordum ve 42 kilo vererek isteğimigerçekleştirdim. Ama benim için asıl büyük hedef yarışmada kürsü görmekti (ilküçe girmek) ve bunu gerçekleştirdim.

Youtube
İnstagram'da bizi takip edin |   @bisikletname
    YUKARI