MAMALA

MAMALA
MAMALA

Sokaktaki tüm dostlarımızın karnı doysun rahat bir uyku uyusun istiyoruz. Elimizden geldiğince kendimiz de onları doyurup bakımlarını, tedavilerini yapıyoruz. Yolda kötü durumda bir kedi ya da köpekle karşılaştığımızda onları besleyebilmek için yanımızda her zaman mama taşıyoruz. Köpekler için de yanımızda ekmek, peynir, haşlanmış yumurta ne varsa çıkarıyoruz. Yolda moralimiz bozuk yürürken yol kenarında sevimli bir kedi görmek bizim yüzümüzü güldürüyor. Köpeklerin masumiyetine de kıyamıyoruz.

Peki nasıl çalışıyor bu Mamalama sistemi?

Yol boyunca bize maddi anlamda destek olmak isteyenler oldu. Gerek bizim turumuza destek olmak için, gerekse mama satın almamız için. Ancak biz para almayı kesinlikle kabul etmiyoruz.

İstediğimiz;

Çevrenizdeki hayvanlar için mama taşımanız.

Ya da artan yemeğinizi güzel bir kabın içinde bir köşede onlarla paylaşmanız.

“Çöpten bulur onlar” düşüncesi çok üzücü çünkü kendimiz mikrop dolu çöpe girip yiyecek aramazken bunu onlara reva görmek pek hoş değil.

Bizim gibi “ben zaten kedileri ve köpekleri besliyorum. Daha ne yapabilirim?” diyenler için bir platform oluşturmaya karar verdik. Eşimle birlikte yaptığımız turda gittiğimiz - her kilometre başına bir kilo mama - bağışı toplamayı hedefliyoruz. Karadeniz’e yapacağımız turun 2.000 km olduğunu düşündüğünüzde 2 ton mama bağışı toplamak hiç de fena olmaz. Ki daha da fazla pedal çevireceğiz. Biz pedal çevirdikçe dünya yeşerecek ve sokaktaki dostlarımız doyacak :)

Yapmanız gereken sadece, “ben bu ay 15 kg mama dağıttım ya da 15 kg mama gönderdim” deyip bunları sayacımıza eklemek.

Mamala projesinin güzelliği şurada:

İhtiyaç sahibi olanlar aylık ihtiyacı kadar mama kilosunu girecek. Yardımcı olmak isteyenler de doğrudan ihtiyaç sahibinin adresine mamayı gönderecek. “İyilik gizli yapılır” düşüncesiyle yıllardır arka planda saklananlar da artık ortaya çıksın. Biz artık gizli kalmak istemiyoruz. Proje su istimale açık, güven kazanmak önemli. O nedenle gönderilen mamalarla birlikte kedilerin ve köpeklerin fotoğrafını paylaşmak önemli. Hayvanların üzerinden prim yapıp nemalanan, çekemeyen insanlar da olacaktır. Bu nedenle titiz davranmamız çok önemli.

Başlangıç olarak Foça’da 30 Köpek ve 15 Kedi besleyen Aysel Emel Çetin Hanım’a destek olmak istiyoruz. Biz elimizden geldiğince her ay kedi, köpek maması ve makarna yardımı yapıyoruz.

Siz de mama göndermek isterseniz ya da ziyarete gidip yardımcı olmak isterseniz adresi:

Hacıveli mahallesi, 20. Sokak, No: 9/1, Bağarası, Foça, İzmir

Telefon: 0535 855 20 38

 

Haydi, hayırlı mamalamalar :) 

Youtube
İnstagram'da bizi takip edin |   @bisikletname
    YUKARI