Velespitli Seyyah

Velespitli Seyyah
Velespitli Seyyah

“Çalışıyoruz, nasıl gezelim?!” diyenler için bir yazı hazırladık. Velespitli Seyyah çalışırken gezebilenlerden, buyrun hikayesini paylaşıyoruz. Sabri Yurdakul nam-ı diğer Velespitli Seyyah fırsat buldukça bisikletiyle doğaya kavuşmayı ve gezmeyi seviyor. Zorlu koşullar altında (bu soğuk, yağmurlu ve rüzgarlı Şubat ayında) “abi bu mevsimde çıkılır mı ya hu?” diyenlere inat “gezmenin mevsimi yoktur” diyor, tatlı su bisikletçilerine bir selam yolluyor.

Velespit ve Seyyah iki eski kelime. Sabri bu ismi eskiyi sevdiği için ve modernden kaçıp doğaya sığındığı için tercih ediyor. “Yaşadığını anlatmaz ve paylaşmazsan yaptığın seyyahlık” olmaz diyor. Rotasında el değmemiş yerlere gitmeye özen gösteren Sabri, antik kentlere de uğrayarak ilerliyor.

Sabri 9 Şubat günü iş çıkışı bisikletiyle Biga’dan yola çıktı. Hedefi Antalya’ya ulaşmak. Turu 19 gün sürecek ve 1.600 km yol gidecek. Dün bizim misafirimizdi bugün de Çeşme, Alaçatı’ya doğru demir atını dehledi.

Velespitli Seyyah’ın rotası
Velespitli Seyyah daha önce her biri 360 km süren iki uzun tur daha yapmış. İlk turunu Çanakkale Bisiklet Platformu’yla, ikinci turunda da Kapıdağ yarımadası ve Avşa adasını turlamış.

Velespitli Seyyah YouTube kanalında seri şeklinde videolar paylaşıyor. Ekipmanları hakkında detaylı bilgileri paylaşıyor. Profesyonel aksiyon kamerasının yanı sıra Drone da kullanarak farklı açılardan eşsiz bir izleme keyfi sunuyor.

Bu arkadaşa nasıl ulaşabilirsiniz?

FacebookInstagramYouTube

Youtube
İnstagram'da bizi takip edin |   @bisikletname
    YUKARI